Činnost v roce 1964 byla zahájena výroční členskou schůzí.Výbor oddílu kopané pro nastávající sezónu čítal 25 členů a 3 čestné členy:

předsedaBřezina Josef
jednatelSnášel Josef st.
pokladníkBřezina Ondřej
pomocný pokladníkSoural Vladimír
hospodářMatura Jindřich
  
Členové výboru : 
Čožík VojtěchAndrle Zdeněk
Snášel JanBřezina František
Kohout JiříKubíček Karel
Matura JosefHroch Jiří st.
Konečný AloisŠpička František
Směšný Jan st.Hejl Ladislav
Tunys JanJáně Jan
Kozák AloisMatura Jindřich ml.
Směšný AloisSnášel Josef ml.
Chiaboda MilošLéhar Josef
  
Čestní členové : 
Gahaj OskarKonečný Jan
Pavlík Jan 

Soupiska hráčů zůstala prakticky nezměněna a trenérem 1.mužstva i nadále zůstává Matura Josef.

Do soutěže byla přihlášena celkem čtyři družstva. Navíc přibylo „B“ družstvo mužů. Tímto dostali příležitost i ostatní hráči, kteří se neuplatnili v 1. mužstvu.

V přestávce mezi jarním a podzimním kolem byla činnost oddílu velice pestrá. 1. mužstvo se zůčastnilo dvou turnajů. 19. 7. 1964 byl v Bludově uspořádán II.ročník memoriálu Milana Štodta, na kterém jsme obsadili 4.místo za Duklou Šumperk, Duklou Prostějov a Sokolem Nový Malín. Druhého turnaje jsme se zúčastnili v Novém Malíně, kde jsme obsadili 3.místo za Spartakem Uničov a Jiskrou Libina. Na čtvrtém místě skončil pořádající Nový Malín.

Žáci se zúčastnili tří turnajů s následujícím umístěním: V Bludově  1.místo, v Novém Malíně 1.místo a v Rudě nad Moravou 3.místo.

Dorostenci odehráli jeden turnaj, a to v Bludově, kde skončili na 1.místě. Za nimi se umístili Tatran Bohdíkov, Sokol Nový Malín a poslední Jiskra Rapotín.

1.mužstvo dále odehrálo čtyři přátelská utkání : s Duklou Šumperk 4:0, s Lokomotivou Šumperk 2:1, s Jiskrou Červená Voda 3:1 a s TJ Zábřeh 2:0. Dále byly odehrány dva zápasy ČS poháru : se Sokolem Hanušovice 2:0 a s TJ Jeseník 1:3.

Při akcích „Národní fronty“ bylo odpracováno 400 brigádnických hodin na výstavbě nového koupaliště v Bludově. Dalších 100 hodin bylo odpracováno při nočních žňových výmlatech.

Do roku 1965 setrval jak výbor, tak hráčský kádr ve stejném složení jako předešlého roku. Změnou bylo pouze zvolení pana Josefa Vyroubala místopředsedou oddílu. Funkci osvětového pracovníka zastával pan Soural Vladimír.

Po jarním kole mistrovské soutěže obsadilo 1.mužstvo 3.místo, dorostenci 4.místo a žáci 2.místo.

Až do roku 1970 bojovala naše družstva mužů a dorostu v okresním přeboru. Nevedla si špatně, ale zvítězit se nám již nepodařilo. Naopak klesala tréninková činnost, v mužstvu docházelo k názorovým rozdílům mezi starší a mladší generací a tím samozřejmě klesal i fotbalový výkon. Odchází trenér Josef Matura a ubývá i lidí ochotných obětovat svůj volný čas pro oddíl. Zatímco v dobách úspěchů se na vstupném vybíralo i 1500,-Kčs, dnes jsme rádi, když vybereme alespoň na výplatu rozhodčích. Jeden příklad za všechny: na turnaji v roce 1962 bylo na vstupném vybráno přes 3500,-Kčs, letos to bylo pouhých 500,-Kčs. Byly chvíle, kdy se na schůzích schází 2-3 funkcionáři na nichž ležela celá tíha organizačního zabezpečení činnosti oddílu a někdy chybělo opravdu málo, aby činnost ustala docela.