Snášel FrantišekDaniel Martin
Kubíček KarelKonečný Alois
Matějček JiříŠtodt Milan
Snášel Josef

Před začátkem jarního kola byl hrán Československý pohár, ve kterém si naše mužstvo vedlo velice úspěšně. Hostili jsme Spartak Postřelmov s výsledkem 12:1, Sokol Lesnici s výsledkem 3:1 a Sokol Zvole, který jsme porazili 6:3. Zajížděli jsme do Velkých Losin, které porážíme 4:3. Další kolo bylo na výborové schůzi usneseno vzdát ve prospěch Baníku Staré Město pod Sněžníkem. pozn.autora: důvod tohoto rozhodnutí není znám.

V jarním kole jsme se po poctivé přípravě pustili do bojů o udržení účasti v I.B třídě. Toto se nakonec podařilo s celkovým umístěním na 8.místě tabulky, čímž mužstvo splnilo úkol, který si dalo před začátkem sezóny.

První turnaj, kterého jsme se zúčastnili v Novém Malíně jsme nezvládli a skončili na posledním, 4.místě. Druhý turnaj se hrál 16.7.1961 v Bohdíkově. Tento turnaj se nám opět nevyvedl. Po porážkách od TJ Třebařov 1:0, ČSAO Zábřeh 2:0 a Tatranu Bohdíkov 2:1 končíme opět na posledním místě.

Na pohárovém turnaji v Bludově si naše mužstvo napravilo reputaci i pověst kvalitního mužstva. V prvním zápase poráží Tatran Bohdíkov 3:1 a ve finále se utkává se Sokolem Nový Malín, který přesvědčivě poráží 5:0 a tím získává broušený pohár za 1.místo.

Po jarním kole ukončil aktivní činnost František Hummel, který hrál v Bludově 2 roky a odehrál 50 utkání.

Na další ročník se naše mužstvo muselo připravovat velice pečlivě a zodpovědně. Hlavní cíl – udržení se v I.B třídě i přes to, že někteří hráči základní sestavy musí nastoupit základní vojenskou službu. 1.srpna odchází na vojnu ze základní sestavy brankář Jan Hejl, levé křídlo Alois Konečný, střední útočník Zdeněk Holinka a pravá spojka Jan Kohout a z náhradníků Karel Řežucha a Jiří Matějček.

Za necelé dva měsíce dochází do klubu smutná zpráva : Dne 27.9.1961, při plnění vojenských povinností ve věku 19-ti let nás navždy opustil náš kamarád a sportovec JAN HEJL. Byl velkou nadějí a brankářskou oporou bludovské kopané. Do branky nastupoval 2 roky ve více než 60-ti mistrovských, přátelských i turnajových utkáních.

Jarní kolo roku 1962 bylo hráno se střídavými úspěchy. V přestávce mezi jarním a podzimním kolem bylo odehráno velké množství přátelských a pohárových utkání. Z nejzajímavějších v Mohelnici, na Lokomotivě Šumperk, s Duklou Prostějov, Duklou Holešov, dvakrát s Duklou Červená Voda a nakonec dvakrát se Spartakem Uničov.

12. srpna uspořádal oddíl kopané zájezd na jižní Moravu. Na akcích „Z“ bylo odpracováno členy oddílu celkem 700 hodin na stavbě koupaliště a dále pak 120 hodin na nočních výmlatech při žňových pracích v JZD Bludov. Na kulturní činnost bylo taktéž pamatováno. Oddíl kopané uspořádal velký maškarní ples, sportovní karneval a pomlázkovou a Kateřinskou zábavu.

Se sportovní činností se v tomto roce rozloučili Kohout Karel, který hrál za I.mužstvo 8 roků a odehrál kolem 240-ti utkání, Snášel František 6 / 180, Krmela Vratislav 5 / 150 a Hojgr Antonín 5 / 150.

V této sezóně s oddílem loučí také vynikající trenér a učitel zdejší základní školy pan Karel pospíšil, který se ne vlastní vinou stěhuje na Jesenicko.

Oddíl měl v sezóně 1962-63 zařazena 4 družstva. I.mužstvo v okresním přeboru, dorost v okresním přeboru a dvě družstva žáků v okresní žákovské soutěži.

Rok 1963 ve výboru oddílu nedoznal velkých změn a na soupisce I. mužstva bylo 20 hráčů:

Tunýs Václav???

Na podzim se do mužstva z vojenské služby vrací Kohout Jan, Holinka Zdeněk a Konečný Alois. Funkci trenéra bere na sebe Matura Josef, který se ještě v mnohých zápasech objevuje na hřišti coby hrající trenér.

I když si hráči i funkcionáři dali mnoho vysokých a optimistických cílů, přece jen rok 1963 začíná velice smutně. Do Bludova přichází zpráva, že dne 25.2.1963 při výkonu zaměstnání tragicky umírá kamarád a spoluhráč Milan Štodt ve věku 28.let. Hned po této zprávě se sešel výbor a rozhodl o každoročním pořádání memoriálu Milana Štodta o putovní pohár. Hned první ročník za účasti oddílů TJ Zábřeh, Lokomotivy Šumperka a Dukly Šumperk se stal kořistí pořádajícího Sokola Bludov.

Dalšího turnaje jsme se zúčastnili v Bohdíkově, kde jsme obsadili za místní TJ druhé místo. 3. místo Hanušovice a 4. místo Ruda nad Moravou.

Pěkný turnaj odehráli i staří páni v Rudě, kde obsadili taktéž druhé místo. 9.května uspořádal Sokol Bludov turnaj, kterého se zúčastnili mužstva neregistrovaných hráčů za účasti fanoušků oddílu kopané, opraven Bludov, hasičů Bludov a JZD Bludov. Vítězství si vybojovali fanoušci oddílu kopané.

Přátelských utkání bylo odehráno celkem šest. Dvakrát s Jiskrou Červená Voda, dvakrát se Spartakem Uničov a dvakrát se Šumperkem.

Po podzimním kole mistrovské soutěže okresního přeboru jsme s 15-ti body obsadili  2.místo za Sokolem Hanušovice se stejným počtem bodů.

Po stránce kulturní a za účelem získání nezbytných finančních prostředků oddíl kopané uspořádal 16. února velký maškarní ples, 14. dubna pomlázkovou zábavu, 23. listopadu Kateřinskou zábavu a sezóna byla zakončena velkým Silvestrem v sále místní sokolovny.